EU sunt mic, TU fa-ma mare

Proiect initiat de Asociatia Un Zambet Bacau

RSS 2.0

Despre proiect

Obiectiv general

Cresterea interesului pentru activitati culturale in randul copiilor si tinerilor proveniti din zone defavorizate geografic si socio-economic a mediului rural al judetului Bacau.

Activitati principale

1. Realizarea campaniei de informare si promovare a proiectului pentru a se asigura inscrierea si participarea in numar cat mai mare la ateliere.

2. Desfasurarea a 12 ateliere de fotografie, dans, teatru si arta&creatie in mediul rural al judetului Bacau unde exista mai multe cereri.

3. Realizarea unui eveniment public care va reuni toate rezultatele copiilor si tinerilor participanti la ateliere.

Beneficiari

1. Directi – 180 de copii si tineri din mediul rural care vor participa in cadrul atelierelor

2. Indirecti – parintii si profesorii care vor urmari impactul participarii in cadrul acestor ateliere asupra copiilor si nu in ultimul rand de a-i stimula in organizarea si participarea in alte activitati cultural-artistice.